GIDA YERİ İLAÇLAMA

Tarım Bakanlığının 30 mart 2005 tarihli resmi gazete de yayınlanan kanunla birlikte gıda ile teması bulunana malzeme ve maddelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama (böcek ve fare) yaptırmaları gerekmektedir.

Gıda yerleri ve bu gibi gıda alanları haşere ve kemirgenlerin çok yoğun olarak görülebileceği alanlardır. Bu alanlar sürekli sıcak alanlardır. Bilindiği gibi böcekler de sıcak alanları severler. Bu alanlar böceklerin üremeleri için uygun koşullu yerlerdir. Ayrıca gıda ihtiyaçlarını da kolaylıkla sağlarlar. Haşere ve kemirgenler bu alanların daimi misafirleridir. Bu nedenle fırın ve gıda yerlerinin böcek ve farelere karşı rutin olarak ilaçlamalarını yaptırmaları gerekmektedir. Böcek için ayrı fare için ayrı ilaçlamaların yapılması gerekir.

Yerimizde görülen bir böcek ya da fare müşteri kayıplarımıza neden olur. Ya da alanımızda bulunan bir fare gıda ürünlerimize zarar vererek bizi maddi kayba sokabilir. Bu tür aksiliklerle karşılaşmamak için rutin takviyeler mutlaka yapılmalıdır. Bu alanda çalışacağınız ilaçlama şirketi alanında mutlaka uzman olmalı haşere ve fare sorununda sizi yönlendirmeli ve takiplerinizi yapmalıdır. Alana ne tür uygulamanın yapılacağı ve bu uygulamaların ne sık aralıklarla yapılacağı belirlenmeli ve bu belirleme üzerinden çözüme ulaşılmalıdır.

fırın ilaçlama/fırın böcek ilaçlama/fırın haşere ilaçlama/fırın fare ilaçlama/fırın kemirgen ilaçlama/fırın böcek ilaçlama ve fare ilaçlama/gıda ilaçlama/gıda yeri ilaçlama/gıda böcek ilaçlama/gıda yeri böcek ilaçlama/gıda yeri fare ilaçlama/gıda yeri kemirgen ilaçlama/gıda yeri dezenfeksiyonu/fırın ilaçlama şirketi/fırın ilaçlama şirketleri/fırın haşere ilaçlama şirketi/fırın fare ilaçlama şirketleri/fırın kemirgen ilaçlama şirketi/fırın ilaçlama servisi/fırın ilaçlama şirketleri/fırın böcek ilaçlama şirketleri/gıda yeri ilaçlama şirketi/gıda yeri ilaçlama şirketleri/gıda yeri böcek ilaçlama şirketi/gıda yeri böcek ilaçlama şirketleri/gıda yeri fare ilaçlama şirketi/gıda yeri fare ilaçlama firması/gıda yeri fare ilaçlama firmaları/gıda yeri kemirgen ilaçlama şirketi/gıda yeri kemirgen ilaçlama şirketleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir