SİVRİSİNEK HAŞERESİ İLAÇLAMA

Sivrisinek küleks sivrisinekleri ve anofel sivrisinekleri olarak iki temel gruba ayrılır. Ancak sivrisineklerin birçok türleri mevcuttur. Sivrisinekler her türlü ortamlarda ürerler. Ortamın temiz veya kirli olması fark etmez. Sivrisinekler temiz, kirli, serin, sıcak alanlarda ve su birikintilerinde üreyerek çoğalırlar. Sivrisinekler yumurtlayarak çoğalırlar. Sivrisinekler yumurtalarını su birikintilerine tek tek ve grup halinde bırakırlar. Sivrisinekler pupa (kurtçuk) ve larva döneminden sonra ortamın ısısı da iyi ise 8 ya da 9 günde ergin sivrisinek haline gelirler. Sivrisineklerin dişileri kan emerler. Sivrisinekler her canlının kanını emebilirler. Dişi sivrisinekler yumurtlayabilmek için kana ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle sivrisinekler insanları rahatsız ederler. Sivrisinekler genellikle loş ve nemli mekanlarda daha çabuk ürerler. Sivrisinekler genellikle geceleri aktiftirler. Erkek sivrisinekler ise bitki özsuyu ve meyveler ile gıda gereksinimlerini karşılarlar. Sivrisinekler en az 3 km uçabilirler ve sivrisinekler üredikleri yerlerin geniş mesafelerine kadar yayılırlar. Sivrisinekler çoğunlukla canlıların yaşadıkları alanlarda yoğunlaşırlar.

Anofel sivrisinekleri sıtma hastalığı virüsünü taşırlar ve yayarlar. Ayrıca sivrisinekler hil hastalığı, nil humması, sarı humma, beyin iltihabı gibi hastalıkları da yayarlar. Sivrisinekler bir çok hastalığın virüsünü de taşırlar. Sivrisinek mücadelesi oldukça önemlidir.

Sivrisinek ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

Biz elmas ilaçlama şirketi olarak her türlü ekip ve ekipmanlarımızla 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Elmas ilaçlama şirketi olarak amacımız her türlü haşere (böcek) ve kemirgen sorununuzu en kısa sürede en etkili yöntemlerle çözmektir. Her bir müşterimiz en önemli referansımızdır. Güven ve doğruluk temel ilkelerimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir